UPDATE ora 15:15 Fiica lui Nelu Gruia a ieșit din operație și se află în stare gravă, dar stabilă.
Nelu Gruia, fostul șef al Biroului de Arme de la Poliția Județeană Dolj, care și-a împușcat soția și fiica iar apoi s-a sinucis, a lăsat o scrisoare adresată apropiaților familiei.
Potrivit Mediafax, el a scris că a comis acest gest din cauza fiicei sale, pe care o considera vinovată de divorțul dintre el și soția sa.
UPDATE: Fostul polițist a lăsat o scrisoare în care spune că și-a omorât soția din cauza fiiceiDe asemenea, el îi roagă pe apropiaţii familiei să aibă grijă de fiul său, în vârstă de 22 de ani. Fostul poliţist mai arată în scrisoare că ar dori ca în cazul în care se va întâmpla ceva cu el toate bunurile sale să îi rămână tânărului.
Procurorul a mai spus că fiul fostului poliţist este în stare bună, însă anchetatorii nu pot să comunice cu el, fiind surdomut, astfel că se va recurge la un interpret.
Soţia lui Nelu Gruia a fost găsită decedată de către echipajele medicale venite la locuinţa familiei, iar fostul şef al Biroului Arme şi fiica acestuia au fost transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Craiova, fiind duşi imediat în sala de operaţii. Nelu Gruia a murit în sala de operaţii, în urma unui stop cardio-respirator produs ca urmare a plăgilor suferite în urma împuşcării.
Citește și:
Șocant! Un fost șef din IPJ Dolj și-a împușcat soția și fiica, iar apoi s-a sinucis
Cazul fostului poliţist Nelu Gruia, cercetat penal
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.