Frăţie între popularii spanioli şi PD-L

Preşedintele PD-L Diaspora, deputatul William Brînză, s-a întâlnit cu Mariano Rajoi, liderul Partidului Popular din Spania (PP), pentru a pune bazele unei colaborări.

"Această întâlnire deosebit de importantă pentru cele două partide a risipit speculaţiile lansate de socialişti conform cărora Partidul Popular nu ar susţine candidatura preşedintelui Traian Băsescu. În urma discuţiilor care au avut loc pe durata unei ore, Rajoi a susţinut şi întărit ideea sprijinului pe care popularii spanioli îl vor da preşedintelui Băsescu la alegerile prezidenţiale de duminică. În plus, PD-L va demara în Spania câteva proiecte politice comune cu Partidul Popular", a declarat pedelistul Brînză.

Democrat-liberalul William Brînză se află într-un turneu european, în vizită "de lucru", la comunităţile de români din Organizaţia  mondială 43, al căror preşedinte este.  

0-202283-img_1308.jpg

Votează articolul!

 
ziare powered by Distinct New Media