Un fost selecţioner al Spaniei şochează: "Guardiola nu e cel mai bun antrenor şi nu-mi place fotbalul Barcelonei cu mingea ţinută la nesfârşit"

E greu de crezut că există şi oameni de fotbal care nu apreciază jocul combinativ al Barcelonei. Cu toate acestea, un fost selecţioner al Spaniei a făcut declaraţia zilei: "Guardiola nu este cel mai bun antrenor şi nu-mi place fotbalul Barcelonei cu mingea ţinută la nesfârşit".

  • "Guardiola nu este cel mai bun antrenor şi nu-mi place fotbalul Barcelonei cu mingea ţinută la nesfârşit"


Javier Clemente l-a atacat pe JOseph Guardiola şi echipa condusă de aceasta. "Guardiola este doar unul dintre cei care câştigă, dar nu este cel mai bun antrenor din lume. Părerea mea este aceea că un tehnician are o anumita valoare, iar aceasta nu se schimbă dacă reuşeste multe victorii sau nu. Nu cred ca devii bun pentru că ai câştigat şi rău pentru că ai pierdut", a spus Clemente.

Acesta a adăugat: "Nu-mi place fotbalul jucat de Barcelona, ţin prea mult mingea".

Javier Clemente a condus selecţionata Spaniei între 1992 şi 1998.

Votează articolul!

Filme, Muzica, Jocuri, Show - 220.ro Filme, Muzica, Jocuri, Show - 220.ro
micapublicitate.ro
 
ziare powered by Distinct New Media