JOCURILE OLIMPICE 2012. Programul COMPLET al ROMÂNILOR la OLIMPIADĂ!

POSTAT: 26 July 2012, Ora 14:26

COSR a dat publicităţii programul complet al sportivilor români la Londra, pentru Jocurile Olimpice 2012.

  • Jucătorul de tenis Horia Tecău (stânga), portdrapelul olimpicilor români, a organizat poza de grup de la plecarea tricolorilor
Publicitate

Iată programul complet al românilor la Jocurile Olimpice:

28 iulie

Ora 11.00

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Incep intrecerile de simplu (feminin + masculin);

Preliminarii + turul 1(ora 16.40)

Daniela Dodean, Elisabeta Samara si Andrei Crisan

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) – calificari dublu rame;

Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) – Incepe competitia feminina

Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00)

Alina Dumintru (48 kg)

Ora 12.00

Ciclism (London -The Mall):

Sosea:  mass – start – Finala;

Andrei Nechita

Ora 12.30

Tenis (Wimbledon) – simplu feminin si dublu masculin – turul 1

Irina Camelia Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep (simplu)

Horia Tecau / Adrian Ungur (dublu).

Ora 14.15

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m bras masculin;

Calificari + semifinala (ora 22.28 );

Dragos Agache

Ora 17.00

Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – turul 1;

Bogdan Juratoni

Ora 22.00

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – calificari  echipe masculin;

Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga si Vlad Cotuna – concureaza patru, puncteaza trei.

29 iulie

Ora 11.00

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu feminin – turul 2 + turul 3 (ora 20.00)

Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): skeet – (feminin);

Calificari – Finala (ora 16.00)

Lucia Liliana Mihalache

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2):

Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00);

Andreea Chitu (52 kg), Dan Gheorghe Fasie  (66 kg)

Ora 12.30

Scrima (ExCeL - South Arena 1) – Sabie individual (masculin);

Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.10);

Tiberiu Dolniceanu, Rares Dumitrescu, Gelu Zalomir

Ora 13.00 (sau ora 15 conform tabloului)

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – turul 2

Andrei Crisan

Ora 13.30

Canotaj (Eton Dorney):  calificari 8+1(feminin);

Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)

Ora 14.10

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) :  400 m liber (feminin);

Calificari – Finala (ora 22.13);

Camelia Potec

Ora 22.00

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – calificari echipe (feminin);

Catalina Ponor, Sandra Izbasa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache – concureaza patru, puncteaza trei.

Ora 22.07

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m bras masculin –  Finala;

Dragos Agache

Ora 20.20

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B

Romania – Marea Britanie

30 iulie

Ora 11.00

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): 10 m aer comprimat  (masculin)

Calificari – finala (ora 14.15)

Alin Moldoveanu

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) – dublu rame – recalificari;

Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) –feminin:

Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.00)

Corina Caprioriu (57 kg)

Ora 12.00

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m liber (feminin);

Calificari – semifinala (ora 21.30);

Camelia Potec

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – turul 3

Andrei Crisan

Ora 12.30

Scrima (ExCeL - South Arena 1) – Spada individual (feminine);

Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.40)

Ana Maria Branza, Anca Maroiu, Simona Cristina Gherman

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 200 m fluture (masculin);

Calificari – semifinala (ora 22.31);

Alexandru Coci

Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fara carmaci (masculin) – calificari;

Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) – turul 2 (simplu, feminin + masculin; dublu feminin +masculin)

Irina Begu, Sorana Cirstea, Adrian Ungur;

Simona Halep/ Sorana Cirstea, Horia Tecau / Adrian Ungur.

Ora 17.30

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1): simplu feminin – turul 4

Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 18.30

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala - echipe masculin;

Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga si Vlad Cotuna

Ora 21.00

Haltere (ExCeL - North Arena 3) – Finala – 62 kg;

Florin Croitoru

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1): simplu masculin – turul 4

Andrei Crisan

31 iulie

Ora 11.40

Canotaj (Eton Dorney) – patru rame fara carmaci (masculin) – recalificari;

Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 12.00

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – 100 m liber (masculin);

Calificari – semifinala (ora 21.30);

Norbert Trandafir

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu feminin – sferturi de finala + semifinala (ora 18.00)

Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 12.30

Canotaj (Eton Dorney) – recalificari 8+1(feminin);

Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)

Scrima (ExCeL - South Arena 1) – Floreta individual (masculin);

Calificari – semifinale (ora 20.00) – Finala (ora 21.10)

Radu Daraban

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) – sferturi de finala – dublu feminin si masculin;

Simona Halep/ Sorana Cirstea

Horia Tecau / Adrian Ungur

Ora 18.30

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala - echipe feminin;

Catalina Ponor, Sandra Izbasa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache

Ora 21.40

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;

Romania – Statele Unite ale Americii

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – Finala 200 m fluture (masculin);

Alexandru Coci

Ora 22.00

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – Sferturi de finala (in functie de tablou)

Adrian Crisan

Ora 22.07

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) – Finala 200 m liber (feminin);

Camelia Potec

1 august

Ora 12.00

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – Sferturi de finala (in functie de tablou)

Adrian Crisan

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) – turul 3(simplu feminin + masculin);

Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur (simplu);

Romania (dublu mixt) – turul 1.

Ora 13.50

Canotaj (Eton Dorney) – Finala - dublu rame feminin;

Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Ora 15.00

Scrima (ExCeL - South Arena 1) – Sabie individual (feminin);

Calificari – semifinale (ora 20.30) – Finala (ora 21.40)

Bianca Pascu

Ora 16.30

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu feminin – Finala

Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 17.30

Haltere (ExCeL - North Arena 3) – Finala – 69 kg;

Roxana Cocos

Ora 18.30

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala individual compus (masculin)

Ora 22.16

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) –  Finala 100 m liber (masculin);

Norbert Trandafir

2 august

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) – Competitia masculina

Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.10)

Daniel Brata (100 kg)

Ora 12.00

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre) –  50 m liber (masculin);

Calificari + semifinal (ora 21.30)

Norbert Trandafir

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – Semifinala

Adrian Crisan

Ora 12.10

Canotaj (Eton Dorney) –  patru rame fara carmaci (masculin) – Semifinale;

Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 12.33

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Calificari –  200 m liber (feminin);

Camelia Potec

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) – sferturi de finala (simplu feminine+masculin)

Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur

semifinale (dublu feminin + masculin)

Sorana Cirstea/ Simona Halep, Horia Tecau / Adrian Ungur

Romania (dublu mixt) – sferturi de finala

Ora 14.30

Canotaj (Eton Dorney) – Finala  8+1(feminin);

Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupascu, Roxana  Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu  (componenta echipajului poate suferi modificari)

Ora 16.30

Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – turul 2;

Bogdan Juratoni

Tenis  de masa (ExCeL - North Arena 1):

Simplu masculin – Finala

Adrian Crisan

Ora 17.30

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;

Romania – Ungaria

Ora 18.30

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finala individual compus (feminin)

3 august

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) – Competitia masculina

Calificari  – semifinale (ora 16.00) – Finala (ora 18.10)

Vladut Simionescu (+100 kg)

Ora 12.05

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Andreea Ograzeanu – 100 m (feminin) – serii + preliminarii (ora 12.40)

Cristina Bujin – triplusalt (feminine) – calificari (ora 12.25)

Ora 12.30

Scrima (ExCeL - South Arena 1) –Sabie echipe (masculin);

Calificari – Finala (ora 20.00)

Tiberiu Dolniceanu, Rares Dumitrescu, Gelu Zalomir

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) – semifinale  dublu mixt

Romania

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) – Semifinale (simplu feminin + masculin);

Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep, Adrian Ungur

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Bianca Razor  – 400 m (feminin) – serii

Ora 21.00

Haltere (ExCeL - North Arena 3) – Finala – 85 kg;

Gabriel Sincraian

Ora 21.10

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Nicoleta Grasu – aruncarea discului (feminin) – calificari.

Ora 21.43

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Finala –  800 m liber (feminin);

Camelia Potec

Ora 22.06

Inot (Olympic Park – Aquatics Centre): Finala – 50 m liber (masculin);

Norbert Trandafir

4 august

Ora 11.00

Scrima (ExCeL - South Arena 1) – Spada echipe (feminin);

Calificari – Finala (ora 20.00)

Ana Maria Branza, Anca Maroiu, Simona Cristina Gherman

Ora 12.00

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;

Romania – Muntenegru

Ora 13.30

Canotaj (Eton Dorney) –  patru rame fara carmaci (masculin) – Finala;

Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Ancuta Bobocel, Cristina Casandra – 3000 m obstacole (feminin) – calificari

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) – dublu mixt locurile 3-4

Romania

Ora 16.00

Tenis (Wimbledon) – Finala (simplu feminin+ dublu masculin)

Irina Begu, Sorana Cirstea, Simona Halep

Horia Tecau / Adrian Ungur

Ora 21.30

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Nicoleta Grasu – aruncarea discului (feminin) – Finala.

Andreea Ograzeanu – 100 m (feminin) – semifinale (ora 21.35) + Finala (ora 23.55);

Bianca Razor  – 400 m (feminin) – semifinale (ora 22.05).

5 august

Ora 13.00

Atletism (London – The Mall) – maraton

Constantina Dita, Lidia Simon

Ora 14.00

Tenis (Wimbledon) – dublu mixt – Finala

Romania

Ora 16.00

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)

Tenis (Wimbledon) – Finale (dublu feminin+ simplu masculin)

Sorana Cirstea/Simona Halep

Adrian Ungur

Ora 16.30

Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – turul 1;

Mihaela Lacatus

Ora 21.00

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – calificari

Cristina Bujin – triplusalt (feminin) – Finala (ora 21.35)

Bianca Razor  – 400 m (feminin) – Finala (ora 23.10)

6 august

Ora 11.54

Canoe (Eton Dorney) – C1-1000 m – calificari + semifinale (ora 13.14);

Iosif Chirila

Ora 16.00

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)

Ora 16.10

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Grupa B;

Romania – Serbia

Ora 16.30

Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – sferturi de finala;

Mihaela Lacatus

Ora 22.15

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – semifinale;

Ancuta Bobocel, Cristina Casandra – 3000 m obstacole (feminin) – Finala (ora 23.05)

Ora 23.30

Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin - 75 kg – sferturi de finala;

Bogdan Juratoni

7 august

Ora 11.30

Kaiac (Eton Dorney) – K 4 - 1000 m (masculin) – calificari + semifinale (ora 12.47);

Ionel Gavrila, Stefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Canoe (Eton Dorney) – C 2-1000 m – calificari (ora 11.54) + semifinale (ora 12.55);

Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu

Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 500 m (feminin) – calificari (ora 12.28)+ semifinale (ora 13.30);

Irina Lauric, Iuliana Paleu

Ora 12.55

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Roxana Birca – 5000 m– calificari;

Ora 15.00

Lupte greco-romane (ExCeL - North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + Finala (ora 20.25);

Alin Alexuc Ciurariu – 96 kg

Ora 16.00

Gimnastica (North Greenwich Arena – O2) – Finalele pe aparate (feminin + masculin)

Ora 21.05

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Viorica Tigau – lungime – calificari;

8 august

Ora 11.56

Canoe (Eton Dorney) – C1-1000 m – Finala

Iosif Chirila

Ora 12.00

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Bianca Perie – aruncarea ciocanului (feminin) – calificari;

Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – calificari (ora 13.35);

Ora 16.00

Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – semifinala;

Mihaela Lacatus

Ora 22.05

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Viorica Tigau – lungime (feminin) – Finala;

Angela Morosanu – 400 m garduri (feminin) – Finala (ora 22.45);

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) – Sferturi de finala;

9 august

Ora 11.38

Canoe (Eton Dorney) – C 2-1000 m – Finala;

Victor Mihalachi, Alexandru Dumitrescu

Kaiac (Eton Dorney) – K 4 - 1000 m (masculin) – Finala (ora 11.48);

Ionel Gavrila, Stefan Vasile, Toni Ioneticu, Traian Neagu, Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 500 m (feminin) – Finala (ora 12.42);

Irina Lauric, Iuliana Paleu

Ora 18.45

Box (ExCeL – South Arena 2) – feminin 60 kg – Finala;

Mihaela Lacatus

Ora 21.30

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – semifinale;

10 august

Ora 12.33

Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 200 m (masculin) – calificari + semifinale (ora 13.44);

Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Ora 17.00

Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – semifinala;

Bogdan Juratoni

Ora 21.35

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Bianca Perie – aruncarea ciocanului (feminin) – Finala;

Roxana Birca – 5000 m– Finala.

11 august

Ora 11.00

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Marius Cocioran  – 50 km mars (masculin) – Finala;

Ora 12.48

Kaiac (Eton Dorney) – K 2 - 200 m (masculin) – Finala;

Ionut Alexandru Mitrea, Bogdan Mada

Ora 15.00

Lupte libere (ExCeL - North Arena 2): preliminarii + semifinale (ora 15.30) + Finala (ora 20.25);

Rares Chintoan – 120 kg

Ora 19.00

Atletism (Olympic Park – Olympic Stadium):

Claudia Stef – 20 km mars (feminin) – Finala;

Esthera Petre – inaltime (feminin) – Finala (ora 21.00);

Mirela Lavric  – 800 m (feminin) – Finala (ora 22.00);

Ora 23.45

Box (ExCeL – South Arena 2) – masculin 75 kg – Finala;

Bogdan Juratoni

12 august

Ora 11.00

Atletism (London – The Mall):

Marius Ionescu  – maraton (masculin);

2 comentarii

Articole similare
Urmărește LIBERTATEA.RO pe FACEBOOK

Ce parere ai? Lasa mai jos un comentariu:

ziare powered by Distinct New Media