Norica Nicolai, parlamentar PNL, susține că demersul privind suspendarea lui Traian Băsescu a aparținut USL și nu doar unei formațiuni din cadrul coaliției, mai exact al PSD, așa cum s-a scris în presă că ar fi declarat fostul președinte interimar Crin Antonescu.
„Principalele preocupări sunt centrate pe campania electorală care urmează. Suspendarea lui Traian Băsescu a fost inițiată de USL. Nu trebuie să discutăm cine și-a dorit mai mult sau mai puțin. Important este că 7.400.000 și-au dorit foatre mult să plece”, a declarat Norica Nicolai.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.