Tolea Ciumac o să vadă lumina zilei din afara închisorii mai curând decât se aştepta. Magistraţii au admis, miercuri, cererea acestuia de contopire a pedepsei de patru ani de închisoare, dată de Tribunalul Braşov pentru scandalul în care a fost implicat în 1999 din centrul Braşovului, cu pedeapsa de doi ani şi jumătate dată de Tribunalul Madrid, ceea ce înseamnă că sportivul mai are de executat maxim o lună de închisoare.Ba mai mu
Tolea Ciumac o să vadă lumina zilei din afara închisorii mai curând decât se aştepta.
Magistraţii au admis, miercuri, cererea acestuia de contopire a pedepsei de patru ani de închisoare, dată de Tribunalul Braşov pentru scandalul în care a fost implicat în 1999 din centrul Braşovului, cu pedeapsa de doi ani şi jumătate dată de Tribunalul Madrid, ceea ce înseamnă că sportivul mai are de executat maxim o lună de închisoare.
Ba mai mult, Tolea are posibilitatea să ceară eliberarea condiţionată Comisiei de Disciplină a Penitenciarului Codlea.
Tolea Ciumac a fost arestat şi condamnat pe 11 martie la patru ani de închisoare, fiind acuzat de tentativă de omor în urma scandalului din 1999 dintr-un club din Braşov. În urma altercaţiei trei persoane au fost rănite, dintre care una a rămas paralizată pe viaţă.



















