„Deschide Camera Comorilor” este o nouă emisiune concurs, un show de cultură generală şi probe fizice. Noul program va fi difuzat din 5 martie, în fiecare miercuri, de la ora 20.00. Noua emisiune de pe Kanal D are la bază formatul israelian Raid the Cage, distribuit la nivel internaţional de Sony Pictures Television, informează paginademedia.ro.
În fiecare ediţie, trei cupluri vor intra în concurs (prieteni, vecini, colegi, membri ai familiei), dintre care unul având în componenţă o vedetă însoţită de un prieten sau o rudă apropiată.
Perechile vor trebui să parcurgă nouă runde de întrebări, fiecare răspuns corect echivalând cu un anumit timp petrecut în Camera Comorilor, locul de unde concurenţii pot pleca cu premii consistente – gadgeturi, televizoare, electrocasnice, chiar şi cu o maşină.
Liviu Vârciu a mai prezentat la Kanal D o altă emisiune concurs, Roata norocului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.