„E greu să mă împac cu gândul pierderii lui. Sunt momente în care nu mă împac cu gândul, dar nu e nimic de făcut. Dacă aş putea face ceva să revină, aş face-o. Dar sunt conştientă că nu pot face şi atunci singura variantă e să merg mai departe şi să găsesc puterea interioară şi încrede­rea care să mă motiveze să continuu”, a declarat Augusta pentru revista OK.
Întrebată dacă se gândește să-și refacă viața, soția regretatului Valeriu Lazarov a spus: „Sunt multe trăiri peste care tre­buie să treci şi e greu, atâta vreme cât eu l-am iubit foarte mult şi a fost o poveste incredibilă. Pentru mine, fiindcă pentru el nimic n-a fost incredibil, ştia că aşa trebuie să se întâmple…”.

Își dorește copii

Augusta Lazarov (36 ani) mărturisește că iubește copiii și spune că și-ar dori să afle ce înseamnă dragostea maternă.
„Îmi plac foarte mult copiii. Me­reu, când văd un magazin cu hăi­nuţe pentru copii, nu mă abţin să nu intru să mă uit la hăinuţele alea mititele, şi colorate, şi pufoase. Şi mi-aş dori să am proprii copii într-o zi. Dar ei vor veni la momentul po­trivit, sunt convinsă. Iar dacă nu se va întâmpla niciodată, sunt împăca­tă şi cu gândul ăsta”, a spus acesta.
Valeriu Lazarov a murit în august 2009, la vârsta de 73 de ani. Marele producător de televiziune s-a însurat cu Augusta Dumitrașcu în 2004, după 2 ani de relație, iar mulți nu au dat mari șanse căsniciei lor, din cauza diferenței de 37 de ani.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.