„Nu am din ce să trăiesc eu, de unul singur. Pensia mea e de 200 şi trei lei. E pensie de nevăzător. Pensie normală nu am pentru că n-am putut să muncesc ca toţi oamenii”, povesteşte Florian Cârpaci, care trăieşte într-o garsonieră aflată la parterul unui bloc.
Întrebat dacă e adevărat că cerşeşte, fostul concurent de la Românii au Talent se emoţionează şi începe să plângă.
„Vai, Doamne Fereşte. Eu nici nu cer şi nici nu întind mâna. Dar e drept că, atunci când chiar nu mai am niciun bănuţ, mă mai duc la un supermarket. Stau acolo pur şi simplu. Dacă-mi dă cineva ceva, e bun primit, dacă nu, la fel. Şi o vorbă bună-mi prinde bine”, a explicat bătrânul, într-un reportaj realizat de Evenimentul Zilei.
Tot cu emoţie vorbeşte domnul Cârpaci şi despre momentele speciale trăite în timpul concursului de la PRO TV. „Era ziua mea şi am zis, ca de ziua mea, să le ofer copiilor din cartier un moment special. Aşa că am făcut o reprezentaţie cu focuri şi cu cercuri chiar aici, în zona verde a blocului.  Atunci, Titi, vecinul meu mi-a zis să mă şi îmbrac frumos că poate ajungem la Românii au talent. Dup-aia au venit de pe la o televiziune locală  să mă filmeze. Le-am arată şi lor ce ştiu să fac şi…uite-aşa, am mers la preselecţie, la Timişoara, unde am luat trei de Da. Atunci m-am simţit de parcă m-am născut din nou”, îşi aminteşte bătrânul.
Citeşte cum a fost Florian Cârpaci schilodit la 13 ani, pe site-ul EVZ.ro!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.