Prins în obiceiurile românului înainte de Crăciun, jazzman-ul și-a crestat delicatele sale degete de muzician în luptă cu bucată de carne. Convocat zilele trecute la o „pomană a porcului”, gurmandul artist, fost proprietar de restaurante, Pechea (70 ani) a terminat „hăcuiala” în sânge, propriul sânge.
Cum nu va mai putea cânta în perioada acesta, Marin Petrache Pechea se va bucura de statutul de șef de orchestră din scaun, pentru prima oară în lunga sa carieră, națională și internațională.
Aseară, respectabilul artist s-a prezentat la o ceremonie unde trebuia să cânte cu „scutirea”, un pansamnet baban la mâna dreaptă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.