Virginia Rogin a etalat o rochie neagră, la care a asortat o pereche de cizme roșii. Nu a uitat nici de accesorii: un inel și un lănțișor cu piatră neagră, dar și ochelari de soare. Complimentată pentru look-ul său, actrița ne-a mărturisit că este în totalitate rezultatul muncii sale: „Eu sunt o actriță modestă, îmi aleg singură lucrurile, nu se oferă nimeni să mă îmbrace”.

Virginia Rogin se sfătuiește cu Carmen Tănase când își alege hainele. "Eu sunt o actriță modestă, nu se oferă nimeni să mă îmbrace"

„Nu mă țin de vreo modă”

Virginia Rogin obișnuiește să meargă singură la shopping, pentru a avea tihna de a vedea oferta din magazine. Însă atunci când îi plac anumite lucruri și nu e sigură că i se potrivesc, apelează la prietena ei de nădejde.

„I le mai arăt prietenei mele Carmen Tănase. Când vreau să cumpăr ceva, fac câte o poză și o întreb: „Ce părere ai despre asta?”. Nu pot să spun nici că am un stilist, nici că am o firmă specială, nu mă țin de vreo modă, mă îmbrac ca să mă simt bine în hainele pe care le port și mă îmbrac să mă și reprezinte”, ni s-a confesat actrița, care din 11 septembrie va putea fi văzută din nou la Antena 1, în serialul „Sacrificiul”.

Virginia Rogin se sfătuiește cu Carmen Tănase când își alege hainele. "Eu sunt o actriță modestă, nu se oferă nimeni să mă îmbrace"
Virginia Rogin și Carmen Tănase au jucat împreună în serialul „Fructul oprit” Foto: Diana Oros

Îi plac rolurile de țigancă

„Joc o țigancă tradițională, sigur că nu mi-e străin rolul, eu am mai jucat (în “Inimă de țigan”, “Regina” – n.r.). Îmi place să joc țigănci, pentru că sunt exotice, sunt extrem de interesante, îți oferă extrem de multă libertate actoricească și au și foarte mult haz”, a precizat Virginia Rogin.

Foto: Sorin Cioponea Video: Bogdan Sorocan

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații