La Editura Corint Junior au aparut trei carticele noi pentru copii: “Cronicile dupa Ellimist” (26 lei) din seria “Animorfi”, semnata de K.A. Applegate, si doua volume din seria “Lumea disc” a lui Terry Pratchett – “Uluitorul Maurice si rozatoarele lui educate” (29,90 lei) si “Scotidusii liberi” (32,50 lei).

“Animorfi” este povestea a cinci copii – Jake, Rachel, Cassie, Marco si Tobias –  carora un extraterestru le daruieste puterea de a se metamorfoza in orice fiinta vie. Extraterestrul, pe nume Elfangor, ii avertizeaza, de asemenea, despre o apropiata invazie a Pamantului.

In “Uluitorul Maurice si rozatoarele lui educate” facem cunostinta cu un motan istet, scolit pe maidane, iar in “Scotidusii liberi” o cunoastem pe Tiffany, care trebuie sa-si salveze fratele din mainile rapitorilor folosindu-se de o tigaie, de cartea magica a bunicii sale si de prietenia Nac Mac Fulgerilor, care au fost surghiuniti de pe Taramul basmelor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.