Stancu, integralist în acest meci, a înscris în minutul 76 al partidei. Acesta a fost al şaselea gol marcat în acest sezon de Stancu, în 24 de partide. Bogdan Stancu şi-a anunţat recent retragerea din echipa naţională a României.

La Bursaspor a jucat şi Gheorghe Grozav, intrat pe gazon în min. 75, în locul lui Yusuf Erdogan.

La Kayserispor, portarul Silviu Lung jr a fost titular, Cristian Săpunaru a jucat şi el tot meciul. Tiago Lopes (ex-CFR Cluj) a evoluat 90 de minute, Fernando Boldrin (ex-FCSB) a evoluat 56 de minute, înlocuit cu William de Amorim (ex-FCSB).

Bursaspor ocupă locul 10 în Turcia

În clasament, pe primul loc se află Galatasaray, cu 47 puncte (23 jocuri), urmată de Istanbul Başakşehir FK, 47 puncte (23 j), Beşiktaş, 44 p (23 j), Fenerbahce, 44 p (23 j), Kayserispor, 38 p, etc. Bursaspor ocupă locul 10, cu 30 puncte.

În eşalonul secund, Elazigspor a dispus de Umraniyespor cu scorul de 3-0, ultimul gol fiind marcat de românul Ioan Hora (89), din penalty. Hora a reuşit al doilea său gol pentru Elazigspor în şase partide. După 25 de etape, Elazigspor ocupă locul 5, cu 38 puncte.

„Am rămas marcată ce îi plăcea..” O fostă amantă a lui Cristiano Ronaldo, dezvăluiri fără perdea: „Mi-am îndeplinit o fantezie cu el”
BREAKING: Vești CRUNTE de la OMS despre tulpina indiană. Informația vizează toți românii
Ultimul mesaj al unei mame din Anglia pentru soțul ei, înainte să moară într-o cameră alăturată: ”Ai câștigat!”
Horoscop 10 mai 2021. Vărsătorii caută stabilitatea, dar prin mijloace greșite, apelând la trucuri incorecte
Anunț important pentru românii care vor lucra în străinătate. Ce se va întâmpla cu ei
Handbalista româncă celebră, bătută şi violată: "M-a chemat în cameră şi...". Cine e agresorul: primele informaţii
Cum să-ți faci manichiura french perfectă, la tine acasă (Publicitate)