Stancu, integralist în acest meci, a înscris în minutul 76 al partidei. Acesta a fost al şaselea gol marcat în acest sezon de Stancu, în 24 de partide. Bogdan Stancu şi-a anunţat recent retragerea din echipa naţională a României.

La Bursaspor a jucat şi Gheorghe Grozav, intrat pe gazon în min. 75, în locul lui Yusuf Erdogan.

La Kayserispor, portarul Silviu Lung jr a fost titular, Cristian Săpunaru a jucat şi el tot meciul. Tiago Lopes (ex-CFR Cluj) a evoluat 90 de minute, Fernando Boldrin (ex-FCSB) a evoluat 56 de minute, înlocuit cu William de Amorim (ex-FCSB).

Bursaspor ocupă locul 10 în Turcia

În clasament, pe primul loc se află Galatasaray, cu 47 puncte (23 jocuri), urmată de Istanbul Başakşehir FK, 47 puncte (23 j), Beşiktaş, 44 p (23 j), Fenerbahce, 44 p (23 j), Kayserispor, 38 p, etc. Bursaspor ocupă locul 10, cu 30 puncte.

În eşalonul secund, Elazigspor a dispus de Umraniyespor cu scorul de 3-0, ultimul gol fiind marcat de românul Ioan Hora (89), din penalty. Hora a reuşit al doilea său gol pentru Elazigspor în şase partide. După 25 de etape, Elazigspor ocupă locul 5, cu 38 puncte.

„Mă ațâța degeaba, dar ce mi-a propus azi e prea mult” » O actriță, dezvăluiri spectaculoase despre o aventură cu „cel mai frumos bărbat”
Cine este de fapt amanta lui Reghe. Detalii BOMBĂ au ieșit la iveală! Cadouri extravagante și...
Directoarea şcolii 178 din cartierul bucureştean Pajura şi soţul ei, preotul Costel Paizan, au murit arşi de vii în casă, în timpul furtunii
Horoscop 30 iulie 2021. Săgetătorii scot la lumină anumite adevăruri, unele dintre ele foarte dureroase
Milionarul lăsat pieton de Poliția Locală Constanța. I-au ridicat bolidul Ferrari parcat neregulamentar
Marea campioană a ţării, la petrecerile cu alcool şi relaţii intime la Jocurile Olimpice! Moment fără precedent dezvăluit în satul olimpic