Gigi a redevenit "Războinicul Luminii", după victoria cu Craiova: "Nu le-am dat nici o şansă!"
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Gigi a redevenit „Războinicul Luminii”, după victoria cu Craiova: „Nu le-am dat nici o şansă!”

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 06 decembrie 2015, 23:49

Steaua a câştigat, la Piteşti, meciul cu CSU Craiova, scor 2-0, graţie unui gol de generic marcat în minutul 81 de Papp şi a unei reuşite a lui Tade, venită aproape imediat după deschiderea scorului.

Cu toate că echipa bucureşteană s-a chinuit mai bine de 80 de minute ca să desfacă lacătul apărarii oltene, patronul roş-albaştrilor, Gigi Becali, s-a arătat euforic la finalul meciului.

„Steaua de acum mi-a plăcut. Asta e o echipă puternică! N-am dat nici o şansă adversarei! Ce să mai vorbim, Craiova n-a trecut de mijlocul terenului. Nu am lăsat-o noi, am presat-o până i-am dat gol. Au avut şi oltenii un corner în minutul 80. Atât!”, a decretat, la plecarea de la stadionul din Piteşti, Gigi Becali.

Despre lupta din acest sezon pentru titlu, latifundiarul din Pipera a precizat: „Nu pot spune acum dacă Reghecampf (n.r. – noul tehnician al Stelei) va lua campionatul. Asta numai Dumnezeu poate şti!”.

În urma acestui rezultat, Steaua a urcat pe locul 4 în Liga 1, cu 34 de puncte, din 21 de partide.

FOTO Noua cucerire a lui Ion Ion Țiriac e amețitoare! Cu ce star se iubește, după Ileana Lazariuc
Cine e soția multimilionarului român acuzat că a vrut să o ÎNECE la Mamaia. E fosta iubită a unui cântăreț celebru
Horoscop 15 august 2020. Racii primesc propuneri dintre cele mai îndrăznețe, dar nu de asta au nevoie