De Daniel Conțescu,

Minutul 74: Gazul atacă în valuri în această repriză, dar jucătorii medieșeni nu sunt în stare să finalizeze. Au apărut câteva ocazii, dar totul e rodul întâmplării. Juventus respinge orice atac, iar Gazul reia atacul.

Minutul 46: A început partea a doua.

Minutul 45: S-a terminat prima repriză. Nu s-a jucat nimic.

Minutul 15. Cristi Ciobanu a centrat prin fața porții gazdelor, dar n-a fost nimeni acolo care să înscrie! Meciul e un „somnifer” perfect până acum.

Minutul 1: Meciul a început.

Echipele de start

GAZ METAN: Pleașcă – J. Diogo, M. Constantin, Sîrghi, S. Popovici – Chamed, I. Neagu, Rosado, Caiado – D. Olaru, M. Rondon. Antrenor: Cristi Pustai

Rezerve: A. Greab – V. Crețu, R. Romeo, I. Cristea, Ely, Tîrcoveanu, Edinho

JUVENTUS: V. Drăghia – Kardes, Wallace, Leca, F. Ștefan – V. Gheorghe, Acolatse, Rabei, Băjenaru – C. Ciobanu, A. Ciolacu. Antrenor: Marius Baciu

Rezerve: Gavrilaș – S. Drăghici, G. Simion, C. Petre, M. Constantinescu, D. Popescu, R. Elek

Arbitri: I. Călin – D. Mitruți, G. Stroe

///

Un meci foarte important în lupta pentru salvarea de la retrogradare se va juca la Mediaş, între Gaz Metan şi Juventus, două echipe cu loturi mult schimbate faţă de toamna lui 2017, când ambele au avut evoluţii sub aşteptări. Gaz Metan și Juventus ocupă ultimele două poziții în Liga 1.

Cum a reușit un medic din Botoșani să se vindece de cancer cu prognoză nefavorabilă. „Nimeni nu îți dă nici o garanție”
Recomandări

O singură victorie au reuşit ardelenii pe teren propriu în ultimele 10 jocuri disputate în Liga 1 Betano, 1-0 cu FC Botoşani, în rest au trei remize şi șase înfrângeri.

Bucureştenii nu au cunoscut gustul succesului în deplasare pe prima scenă, palmaresul acestora pe teren advers cuprinzând trei rezultate de egalitate şi nouă partide pierdute.

Partida din 24 septembrie 2017, Juventus – Gaz Metan 1-1 a fost singura confruntare directă dintre cele două echipe în principala competiţie internă din România. Scorul a fost deschis de bucureşteni, prin George Călinţaru, care a finalizat pasa primită de la Simon Măzărache (minutul 37). Egalitatea s-a stabilit imediat după pauză, în minutul 50, prin Romeo Roberto, din pasa lui Cristi Danci.

Cristi Pustai vs Marius Baciu, duel în premieră;

Marius Baciu vs Gaz Metan: un joc – o infrângere ( ediția 2014-2015, Gaz Metan – Concordia 2-0).

Mediile de vârstă ale celor două loturi: Gaz Metan – 27 ani; Juventus – 25 ani şi 9 luni.

Sursa: lpf.ro

Și-a prins iubitul că o înșală cu ajutorul unei aplicații. Greșeala pe care a făcut-o bărbatul