Aceştia au început în forţă. Ocazia lui Curelea (3) a anunţat golul înscris de acesta un minut mai târziu, după ce Pleşan a centrat de pe partea dreaptă şi atacantul a marcat cu o lovitură de cap. Bancu (16) a ratat şansa de 2-0, iar slovenii au profitat şi au egalat cu un şut din interiorul careului mare (23). Curelea (26) a reuşit dubla şi şi-a readus echipa în avantaj, după ce a fructificat centrarea lui Frăsinescu. Slovenii au egalat din nou, cu un şut de pe partea dreaptă, în diagonală, de la 12 metri (32). Curelea (36), Băluţă (38) au ratat şansa să facă 3-2. Ferfelea (41) a ratat cea mai mare ocazia a primei reprize, după ce lovitura sa de cap a lovit transversala.

Cel mai activ jucător al oltenilor, Curelea a avut o mare ocazie în debutul reprizei secunde (47), urmat de reluarea în transversală a lui Frăsinescu (49). Pleşan (67) a înscris pentru 3-2, după ce a transformat penaltyul acordat în urma faultului în careu asupra lui Valskis. Nuno Rocha şi Ivan au ratat o dublă ocazie a Craiovei (72). Nuno Rocha s-a revanşat un minut mai târziu, după ce a reluat cu o lovitură de cap centrarea lui Velcovici. Ocazia lui Herghelegiu (77) a anticipat golul de 5-2 al lui Pleşan (78), care a înscris cu o lovitură de cap, după centrarea lui Sin. Herghelegiu (83) a dus scorul la 6-2, apoi slovenii au redus din handicap şi au stabilit scorul final, 6-4. Ultima ocazie i-a aparţinut lui Valskis (89), a cărui lovitură de cap din 2 metri a fost deviată în corner.

CSU Craiova a început cu următoarea formulă de echipă. Brac – Dănănae, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Baluta, Bancu, Madson, Pleşan, Ferfelea, Curelea. Au mai jucat: Nuno Rocha, Herghelegiu, Velcovici, Kay, Vaskis, Sin, Achim, Straton.

A fost vedetă în anii 1980, iar acum a ajuns să doarmă de 4 ani într-un cimitir: „Muncești toată viața și agoniseala îți dispare în câteva clipe”
ȘOC TOTAL! Mihai Gâdea, derapaj halucinant la Antena 3: ‘Ciuma roșie l-a scăpat’
A fost prins criminalul Elenei, românca ucisă cu sălbăticie în Italia: "Ce s-a întâmplat este de neimaginat!"
Horoscop 23 aprilie 2021. Gemenii simt nevoia să oprească furtuna propriilor gânduri și propriei minți
Un bărbat este acuzat că nu s-a prezentat la lucru timp de 15 ani, deși era plătit de spitalul unde lucra. Ce sumă a încasat
Gimnasta a şocat ţara. Şi-a omorât nou-născutul după ce l-a aruncat la gunoi. Explicaţia e inumană: primele informaţii
Ce vor să știe românii despre negocierea cu banca (Publicitate)