nascute la sase dimineata, a fost alert, ridiculizand pe alocuri fotbalul de varsta a treia marca multor meciuri din primul esalon. Sibienii au inceput mai bine, sutul lui Bandar (13) sarutand bara lui Miron. „Gazarii” s-au trezit si pasa geniala pe culoare al lui Marinescu a fost fructificata precis de Parsa: 1-0 (16).
Oaspetii au dominat actul doi, insa doar Dudita si Demian au semnat situatii importante. Stoperul gazdelor, Ionut Costache a ratat sansa unui 2-0 echivalent cu lichidarea conturilor, trimitand in bara, cu capul, in minutul 58.
Faza. Partida a intrat in coma in minutul 85. Formatia lui Jean Gavrila a batut un corner, Miron a retinut si a degajat. „Centralul” Corpodean n-a fluierat nimic, insa a fost trezit din somn de „bip”-ul asistentului craiovean Buzarnescu, care observase ca sibianul Beza ar fi fost lovit cu capul in gura de Costache in suprafata de pedeapsa a „galben-albastrilor”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.