MENIU CAUTĂ
08 Sep. 2018 00:00

România – Muntenegru 0-0. Contra: ”Ne-a lipsit limpezimea”. Stanciu: ”E foarte important să batem în Serbia”

România - Muntenegru 0-0. Contra: ”Ne-a lipsit limpezimea”. Stanciu: ”E foarte important să batem în Serbia”

Cosmin Contra. „E urât să joci fără spectatori, mai ales un meci oficial. Sunt nemulțumit de ultimele minute ale meciului, când am avut superioritate și n-am știut să profităm. Am reușit puține acțiuni în prima repriză, foarte agresivi ei. În a doua repriză am avut o posesie mai bună, ocazia lui Keșeru. Fiecare șut pe care l-am avut n-a prins cadrul porții. Au jucat la trecerea timpului și au reușit. N-am fost capabili să-i desfacem.

România – Muntenegru 0-0. Contra: „N-am ce să le reproșez jucătorilor'

Au dat totul, nu pot să le reproșez nimic. Am fost forțat să fac două schimbări defensive. Mâine îi evaluează doctorul. Se pare că la Chiricheș e mai grav decât la Pintilii. Dacă nu se accidenta Pintilii, următoarea schimbare era Țucudean.

Ne ducem să încercăm să jucăm o altă partitură tactică. Au valoare mai mare decât Muntenegru, dar au și ei problemele lor. Ne-am dorit mai mult victoria. Ne-a lipsit limpezimea.

Nicolae Stanciu: „Mergem să câștigăm la Belgrad. În deplasare e mai ușor decât acasă. Eram favoriți. S-au apărat foarte jos. Sârbii nu vor face asta, or veni peste noi și vom contraataca'.