Accidentul s-a produs pe DN 24A, pe raza localității Popeni. Din primele informații transmise de autorități, în accident au fost implicate un autotren, un autoturism și o căruță.

„A fost activat planul roșu de intervenție. La fața locului s-au deplasat o autospecială pentru descarcerare, două  autospeciale de stingere echipate cu module pentru descarcerare, dpuă autospeciale de intervenție și comandă, cinci ambulanțe SMURD și patru ambulanțe aparținând SAJ Vaslui”, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Vaslui, Marius Stanciu.

Doi morți și șapte răniți în Vaslui, după ce s-au ciocnit un TIR, o mașină și o căruță. Trei copii, printre victime

 
Primele echipaje medicale ajunse la fața locului au găsit două persoane decedate. Este vorba de un copil de trei ani și un adult, care aveau leziuni incompatibile cu viața. Alți doi copii au fost găsiți în stare critică, fiind inconștienți, iar cinci persoane sunt rănite grav, dar conștiente. Alte două  persoane sunt în afara oricărui pericol, fără probleme medicale.

Medicii, asistenții și pompierii paramedici acționează pentru acordarea de asistență medicală de urgență la locul accidentului. În funcție de starea acestora, victimele vor fi transportate la unități medicale de specialitate.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.