Sunt un pensionar de 67 de ani, operat de hernie de disc, cu astm bronsic si insuficienta respiratorie. La data de 5 aprilie 2006 am fost aruncat in strada, impreuna cu sotia mea, din casuta noastra care era intr-un imobil revendicat. De atunci si pana in prezent am facut ‘poteci’ la Primaria sectorului 5, la Primaria Capitalei, Guvernul Romaniei si Presedintia Romaniei, adresandu-le nenumarate memorii. Raspunsul a fost mereu acelasi: ‘Nu avem locuinte’. Dar am auzit ca primarul Videanu a achizitionat recent apartamente pentru cei evacuati. Il rugam pe aceasta cale sa nu ne uite, ca nu avem nici o vina ca am fost dati afara din case? Acum este a doua iarna in care stam intr-o camera cu ciment pe jos, fara pic de caldura, fara apa si dormim cu toate hainele pe noi, in conditii inumane. Va rugam, domnilor guvernanti, ajutati-ne sa avem din nou o casuta!

Nicolae Gheorghe,
Bucuresti

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.