Iubitoare a orelor petrecute la plajă, dar şi a saloanele de bronzat, unde mergea de la vârsta de 14 ani chiar şi de patru ori pe săptămână, Sue Riddel nu a dat prea nmare importanţă unei cojiţe apărute pe o ureche, crezând că s-a lovit cu vreo clamă de prins părul. Din nefericire, medicii au diagnosticat-o cu melanom şi urechea i-a fost amputată.

„Am făcut cancer pentru că mi-a plăcut prea mult soarele. Arareori foloseam cremă de protecţie şi nu m-am gândit niciodată să mă dau şi pe urechi”, a spus femeia.

Bronzul perfect dorit de englezoaică, pentru care a mers pe plajele din Maldive, Australia, Grecia sau Portugalia, au fost pe punctul de a o ucide pe Sue, care acum are o ureche din cauciuc, ataşată pe un cârlig de titan, pe care şi-o scoate seara la culcare.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.