Foto simbol Northfoto

Doctorii britanici cred că Sam Linton ar fi putut fi salvat dacă ar fi primit tratamentul corespunzător mai devreme, însă acesta a fost lăsat să se chinuie singur în ultimele momente de viaţă.

Doi dintre prietenii lui Sam au fugit la profesoară pentru a-i cere ajutorul, însă aceasta le-a spus că este într-o întâlnire şi nu poate vorbi. Băiatul de 11 ani a fost dus la spital de către mama lui, dar a murit câteva ore mai târziu.

În acest moment, profesoara încă nu a fost suspendată din funcţie, însă autorităţile britanice au demarat o anchetă pentru a stabili vinovaţii în cazul petrecut la Offerton School din Stockport, informează cotidianul Daily Mail.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.