Contre la 10.000 de metri inaltime intre presedinte si ministrul de externe.


Invitat de Traian Basescu in avionul sau in zborul catre Summit-ul NATO de la Lisabona, Adrian Cioroianu a incercat sa-l convinga pe seful statului de necesitatea majorarii lefurilor diplomatilor. Surse apropiate presedintelui au dezvaluit ca acesta i-a spus ministrului ca nici nu are de gand sa faca acest lucru. ‘Sa-si faca intai treaba bine, dupa care mai vedem’, i-ar fi spus seful statului, care recent a retrimis Parlamentului  legea privind salarizarea diplomatilor. La coborarea din avion, ministrul de externe era vizibil dezamagit de discutia avuta cu presedintele Basescu.


Avem ambasador in SUA


Parlamentarii au dat aviz favorabil candidaturii lui Adrian Vierita (foto) pentru postul de ambasador la Washington. El a anuntat ca va milita pentru ridicarea vizelor de intrare in SUA.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.