Regele Florin Cioabă a renunţat la coroana din aur, la sceptru şi la costum şi a trecut la pantaloni scurţi.

4073-165987-cioaba.jpg
La bustul gol, regele Cioabă s-a odihnit pe o bancă de pe faleza din Mamaia

4073-165913-tron.jpgFotoreporterii Libertăţii l-au surprins pe Regele Internaţional al Rromilor relaxându-se pe litoralul românesc, la Mamaia. Conducătorul rromilor s-a comportat ca un turist obişnuit şi nu a căutat cel mai scump hotel şi nici cele mai sofisticate meniuri, fiindu-i cunoscut apetitul pentru mâncărurile tradiţionale româneşti (iar cea mai bună dovadă în acest sens e impresionanta burtă împărătească!).

La plajă, regele a renunţat la toate bijuteriile din aur, la coroană şi la sceptru, pe care, probabil, le-a zăvorât bine în vreun seif, dar şi la numeroşii bodyguarzi, care, în alte situaţii, nu-l scapă nici un moment din ochi. Ieri dimineaţă, Florin Cioabă s-a bălăcit câteva minute în apa mării, iar apoi a plecat împreună cu familia sa la un restaurant. Toropit de căldură, în drum spre masă, Cioabă s-a odihnit pe una din băncile de pe faleză.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.