De asemenea, leul s-a depreciat și în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a crescut de la 4,2843 lei, luni, la 4,2964 lei, marți.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională a pierdut teren, de la valoarea de 4,5467 lei, luni, la 4,5479 lei, marți.

Cursul valutar BNR de azi, 7 iulie 2020

ValutaSimbol07.07.202006.07.202003.07.202002.07.202001.07.2020
EuroEUR4.83974.83654.83784.83194.8372
Dolarul SUAUSD4.29644.28434.30854.28134.3114
Francul elvetianCHF4.54794.54674.55224.53764.5490
Lira sterlinaGBP5.35485.35515.35985.35785.3459
gramul de aurXAU245.3126244.6054245.7662243.8935247.9207
Dolarul australianAUD2.97482.98262.98562.96522.9757
Leva bulgareascaBGN2.47452.47282.47352.47052.4732
Dolarul canadianCAD3.16433.16143.17363.14893.1785
Coroana cehaCZK0.18120.18110.18150.18160.1815
Coroana danezaDKK0.64940.64900.64920.64850.6491
Lira egipteanaEGP0.26820.26730.26730.26550.2666
100 Forinti maghiari100HUF1.36761.37031.37681.37221.3673
100 Yeni japonezi100JPY3.98593.98184.00803.98524.0106
Leul moldovenescMDL0.24750.24940.24890.25100.2508
Coroana norvegianaNOK0.45390.45500.45220.45280.4505
Zlotul polonezPLN1.08251.08121.08211.08181.0857
Rubla rusescaRUB0.05950.05950.06070.06090.0607
Coroana suedezaSEK0.46230.46120.46230.46250.4621
Lira turceascaTRY0.62550.62350.62840.62420.6307
DSTXDR5.93105.92025.93855.91375.9398

Unde găsim cel mai bun curs din 7 iulie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
AKCENTA4.81924.86274.27624.3174
Alpha Bank4.77904.89904.21164.3791
Banca Feroviara4.76904.91904.19454.3645
Banca Romaneasca4.78884.93884.22084.4008
Banca Transilvania4.77004.90004.20504.4100
BCR4.76604.91104.20304.3830
BRD SocGen4.76404.91404.19404.3710
CEC4.79004.87004.22004.3200
Credit Agricole4.79004.88004.24004.3300
Credit Europe4.80004.88004.22004.3400
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.24004.3500
IdeaBank4.80404.86404.25504.3300
ING4.74194.93554.20794.3797
Intesa Sanpaolo Bank4.78584.87684.23174.3168
Libra Bank4.80004.93004.23004.3800
OTP Bank4.77004.91004.21504.3850
PatriaBank4.79654.88054.21604.3440
ProCreditBank4.78004.89604.21404.3475
UniCredit4.78004.90004.19554.3667

Sursa: banknews.ro

Citeşte şi:

Calendarul sesiunii de toamnă Bac 2020. Când încep înscrierile și când au loc examenele

Persoanele infectate cu COVID-19 care ies din casă vor fi arestate și duse la închisoare, în Italia

Virgil Popescu: “Decizia Curții Constituționale este complet eronată. Nu va face decât să agraveze situația”

„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
PARTENERI - GSP.RO
„I-am dat un picior în gură de nu știa cine l-a lovit” » Cine e omul care a îndrăznit să-l pedepsească pe favoritul familiei Ceaușescu. Ce a urmat
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
PARTENERI - PLAYTECH.RO
Cine a apărut la mormântul lui Emi Pian. Oamenilor nu le-a venit să creadă ce văd
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
HOROSCOP
Horoscop 10 august 2020. Peștii fac cheltuieli mari, din impuls sau în urma unor decizii legate de bani
RECOMANDĂRI