Marian Badaluta si Ionel Dascalita, ambii de 23 de ani, au fost gasiti spanzurati, duminica seara, intr-o casa parasita, din localitatea Gvardinita, Mehedinti. Macabra descoperire a fost facuta de o femeie care a venit sa ia apa de la fantana. 


Tinerii erau prieteni din copilarie, iar acum lucrau impreuna ca taximetristi, in Drobeta-Turnu Severin.


Duminica, ei au mers la casa ramasa de la bunica unuia dintre ei. ‘Am inlemnit cand am intrat pe poarta si i-am vazut atarnand de grinda casei.


Aveau la picioare scaunul pe care se urcasera sa ajunga la grinzi si galeata de apa a fantanii de la care au rupt sfoara ca sa se spanzure cu ea. Nu stiu ce o fi fost in capul lor, erau tineri si nu aveau de ce sa moara’, povesteste inspaimantata Adela Stan, de 55 de ani.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.