Urmează câteva zile de pelerinaj la Sibiu, acolo unde, vineri, 10 martie, va fi adusă Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului cea Încoronată.

Icoana este considerată una ce vindecă boli psihice.

„Icoana vindecătoare de boli grele și întăritoare pentru toate durerile sufletești este folositoare mai ales pentru bolile psihice și a făcut nenumărate vindecări”, a spus părintele arhimandrit Modest Zamfir, cel care a făcut posibilă aducerea icoanei.

Icoana va sosi la Biserica „Sfântul Ioan Iacob Românul” de pe strada Dealului vineri, 10 martie, la ora 18, unde va rămâne până miercuri, 15 martie. Cei care vor să se roage sunt așteptați zilnic, între orele 8 – 21.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.