La începutul lunii mai a anului trecut, Keith Andre Stewart, Johntae Jones şi Amber Neal, care au fost puși sub acuzare recent, s-au prezentat la locuința lui McCrackin și, sub amenințarea armei, i-au răpit pe cei doi, scrie Daily Mail.

Actrița și amicul ei au fost aduși la locuința lui Jones, unde Capone a fost dezbrăcat de haine și ținut într-o cadă timp de 30 de ore. În același timp, Jones și Neal au dus-o pe McCrackin la mai multe bănci, cerându-i să le plătească 20.000 de dolari în schimbul eliberării lor. Ea s-a supus și le-a dat infractorilor banii.

În cele din urmă, acuzații au dus-o pe actriță acasă la ea, i-au dat drumul și ea a contactat poliția, care a reușit să-i aresteze pe cei trei.

Joseph Capone a acordat primul interviu, de la răpirea sa, pentru emisiunea Good Moning America, de la postul de televiziune ABC. El susține că atacatorii l-au torturat, făcându-l să-și țină mereu deschis un ochi și i-au tăiat buzele și urechile.

”Un bărbat m-a luat de guler și m-a târât afară (…). M-au băgat într-o mașină în care era și Daisy și ne-au pus pungi pe cap, apoi au plecat”, a spus Capone.

El povestește că a petrecut următoarele 30 de ore a fost torturat de doi oameni, înainte să observe că McCrackin și Jones par să se cunoască.

”Daisy îl știa într-o formă sau alta. Nu sunt singur, dar simțurile mele erau aprinse. A fost ciudat”, a continuat Capone.


Aceeași informație a fost dezvăluită și de avocatul lui Keith Andre Stewart, care este acuzat că l-a bătut timp de 30 de ore pe Capone. El susține că McCrackin și Jones au avut o relație.

Zilele trecute, cei trei au fost puși sub acuzare, printre altele, pentru răpite, atac cu armă, furt și posesie de metamfetamină.

LAPD, poliția din New York, a menționat că infractorii riscă închisoare pe viață.

McCrackin a jucat în mai multe seriale TV, precum „Cold Case”, „Angel” şi „The Division”, precum şi în filme ca „Hollywood Horror”, „3000 Miles to Graceland”, „Halloween: Resurrection” şi „Love and Suicide”.


CITEȘTE ȘI: EXCLUSIV/Părăsit de mamă la patru luni, pilotul mort a fost crescut de bunică și, de la 14 ani, de Armată! (FOTO&VIDEO)


FOTO: CAPTURĂ VIDEO

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.