Reporter: Tolea a făcut afirmaţii foarte urâte la adresa ta.

Înţeleg supărarea lui…

De ce crezi că a făcut afirmaţiile astea? Sunt adevărate?

3946-132602-magda.jpgNu e nimic adevărat din ceea ce spune. E supărat, deoarece crede că apariţiile mele la OTV i-au făcut pe judecători să dea un verdict în arestarea lui. Eu însă nu am nici o vină. Eu voiam să stea lângă copilul nostru. Dar nu în forma în care o voia el. Poate să vină să-l vadă oricând, dar copilul trebuie să stea lângă mamă.

Crezi că o iubeşte mai mult pe Alina (n.r. – iubita şi bona lui Sasha)?

Eu sunt sigură că el acum nu este conştient de ce spune, dar îl înţeleg, deoarece sunt sigură că întotdeauna se va gândi la mine şi la copilul lui. Aşa că-l înţeleg.

Ți-a adus Alina hainele lui Sasha? (n.r. – miercuri după-amiază Alina a dus copilul la Protecţia Co-pilului după ce Magda l-a dat dispărut marţi, imediat după arestarea lui Tolea).

Nu. Nu mi-a adus nimic. Şi am făcut plângere penală împotriva ei pentru dispariţia maşinii, a lucrurilor lui Tolea, deoarece eu sunt soţia lui, nu suntem divorţaţi, şi doar eu am dreptul la lucrurile lui Tolea, nu o străină. Şi vreau să mai spun că îi mai fac un dosar penal pentru că era minoră cât a stat cu copilul meu. Ea abia a împlinit acum 18 ani.

Dar Tolea a spus că el o iubeşte pe Alina!

Tolea ce să spună acum?! El crede că îl urăsc dacă de un an de zile n-am vrut să mă împac cu el. Şi orgoliul lui e mare. Dar sunt absolut convinsă că pe Alina n-a ţinut-o decât ca pe o aventură. Ea, săraca, a crezut altceva. Mi-e milă de ea, o compătimesc.

Te vei duce să-l vizitezi la închisoare? Îi duci şi copilul?

În arest copilul? Niciodată. Nu vreau să-l vadă pe tatăl lui în lanţuri, cu cătuşe şi păzit de mascaţi. Îi voi duce copilul doar dacă gardienii sunt înţelegători şi ne vor pune la dispoziţie o cameră de vizită. Depinde cum se comportă Tolea.

Dar dacă Tolea vrea să-l vadă?

Dar lui nu i-a păsat că eu nu mi-am văzut copilul opt luni!

El a spus că tu n-ai dat nici măcar un telefon de la Revelion…

Tolea poate să spună orice. Dar eu ştiu că mi-am căutat copilul zi de zi. Aşa că, dacă nu se linişteşte nici acolo la arest şi nu conştientizează câte greşeli a făcut, nu ştiu ce să mai spun.

Pe Sasha îl vei creşte tu sau mama ta?

Bineînţeles că eu, mama are altă treabă. Dacă merg la mama în vizită, nu înseamnă că îmi va creşte ea copilul.

Îţi vei lua şi o bonă?

Bineînţeles că, dacă voi avea treabă, voi lua o bonă câteva ore pe zi, dar, în principiu, eu am timp de copil.

Cum a reacţionat copilul când te-a văzut?

Păi, colora acolo când m-a văzut în camera de la Asistenţă Socială. Când m-a văzut a aruncat toate creioanele, hârtiile, pe jos şi mi-a sărit în braţe. Îl iubeşte mult şi pe Tolea. Pe telefonul celălalt vorbeşte toată ziua cu tatăl lui, dar, de fapt, vorbeşte singur. Îi e dor de el.

Ce te-a făcut să-ţi schimbi acum atitudinea faţă de Tolea după ce un an l-ai acuzat de tot felul de infracţiuni?

Nu mi-am schimbat atitudinea. Dar acum am alte sentimente gândindu-mă unde e.

Îţi retragi plângerea prin care îl acuzi pe Tolea de răpire şi tâlhărie?

Mă mai gândesc.

Îl mai iubeşti pe Tolea?

Nu pot să spun nimic. Nu pot da uitării trecutul, dar nu mă mai întorc la el.

Ce ai vrea să-i transmiţi?

Lui Sasha îi e dor de el.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.