„Toate cele 24 de ținte și jaloane din Planul National de Redresare si Reziliență asumate pentru primul trimestru al acestui an sunt îndeplinite din perspectiva responsabilității Guvernului”, a transmis Nicolae Ciucă, pe Facebook.

„A fost un efort de echipă. Mulțumesc tuturor celor implicați! Activitatea noastră va continua în același ritm susținut pentru a valorifica cele aproape 30 de miliarde de euro, bani pe care îi vom investi pentru dezvoltarea României și în beneficiul cetățenilor”, a adăugat premierul.

Cu o zi înainte, Nicolae Ciucă anunţa că erau îndeplinite 11 jaloane. „În acest moment, 11 jaloane şi ţinte sunt închise. În şedinţa de Guvern de astăzi vom închide încă 5, urmând ca celelalte 8 să fie închise până mâine şi aici discutăm de ordine de ministru şi alte documente interne”, a declarat Nicolae Ciucă, miercuri.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.