Initiativa – sus


Senatorul PD Marius Marinescu propune printr-o initiativa legislativa ca si comisiile parlamentare sa poata avea calitatea de a solicita controale Curtii de Conturi, atunci cand apar suspiciuni de abuz sau coruptie, in urma privatizarilor, achizitiilor publice sau  acordarii ajutoarelor de stat. Pana acum doar plenului Senatului sau al Camerei Deputatilor putea sa solicite astfel de controale.


Rautacios – jos


Dupa ce a fost dat afara din PSD, fostul deputat Codrin Stefanescu se razbuna pe actuala conducere a PSD prin declaratii publice. El sustine ca  o alianta intre PNL si PSD nu e posibila deoarece Mircea Geoana, “a devenit o simpla anexa a Cotroceniului”. In opinia sa, Geoana “nu face altceva decat sa copieze pasaje intregi din discursul presedintelui” pe care ulterior si le insuseste.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.