0-119440-oanaionita.jpgVedeta Prima TV are carnet de conducere de nouă ani, timp în care a schimbat patru maşini. Primul autoturism al Oanei a fost un Olcit, la care a învăţat atât partea tehnică cât şi pe cea electrică.

„La vremea ei a fost o maşină bună, dar în zilele noastre putea să te lase oriunde sau chiar să ia foc, lucru care mi s-a şi întamplat. Circulam regulamentar pe cheiul Dâmboviţei, când m-am trezit că iese fum de sub capotă. Erau nişte cabluri care legau carburatorul de alternator şi nu mai ştiu ce noduri făcusem eu acolo, că au făcut scurt-circuit. Am oprit în faţa secţiei de pompieri, dar norocul meu a fost că în acea zi ploua, că de altfel, nu a sărit nimeni să stingă incendiul. Maşina a ars până când ploaia a reuşit să stingă focul”, povesteşte Oana.

Aceasta însă nu a fost singura problemă de care vedeta Prima TV s-a lovit, pe când era posesoarea autoturismului cu pricina.

„Aveam porbagajul plin de piese de schimb şi scule. În cazul în care aveam probleme cu maşina, îmi scoteam piesele din porbagaj şi le înlocuiam cu cele stricate. Mulţi erau surprinşi să vadă o blondă în trafic reparând un Olcit, schimbându-i bieleta sau uscând delcoul. Ei bine, făceam aceste lucruri şi eram îndrăgostită de maşina mea”.

După ce şi-a vândut buclucaşa maşină cu tot cu piesele de schimb, Oana şi-a cumpărat un Matiz, pe care, după doi ani, l-a schimbat cu un Volkswagen Polo. Deşi acum conduce un Golf 5 sport, ea nu a scăpat de peripeţii. Pentru că de fiecare dată uită pornită încalzirea din scaune, autoturismul vedetei rămâne fără baterie. Drept pentru care, din când în când, mai apelează la ajutorul vecinilor.

  

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.