Bărbatul, care a fost surprins şi de camerele de supraveghere, a scăpat de sub control maşina în care se afla, a lovit alte patru autoturisme şi a rănit un bărbat. Şoferul şi victima au fost transportaţi la spital, unde anchetatorii au aflat cauza accidentului: bărbatul vinovat consumase droguri şi alcool, precizează Antena 3.

„S-a constatat prezenţa în organism şi a substanţelor stupefiante, respectiv marijuana”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Rutiere Constanţa, care a menţionat că bărbatul a recunoscut că fumat marijuana în vacanţa de 1 Mai.

Mai mult, şoferul avea deja un dosar penal pentru vătămare corporală şi conducere sub influenţa stupefiantelor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.