„Încă o veste tragică lovește echipa noastră chiar în seara de Ajun. Jucătoarea Alice Cociuba a decedat mult prea devreme, la doar 21 de ani, în seara de 24 Decembrie, în urma unui accident rutier petrecut la nivel cu cale ferată. Pentru echipa noastră Alice a evoluat timp de 3 sezoane, iar în cariera sa a mai evoluat pentru echipele CS INEU fotbal Feminin și CFR 1933 Timișoara-fotbal feminin, dar și pentru echipa națională a României”, se arată într-o postare pe Facebook a clubului.

Potrivit publicației locale Aradon, în seara zilei de Ajun, în jurul orei 21.15, un autoturism a fost lovit de tren în orașul Ineu, la trecerea înspre localitatea Șicula, impactul fiindu-i fatal șoferiței – o tânără de 21 de ani din Târnova.

„În urma evenimentului rutier a fost rănită grav conducătoarea auto și ușor o altă tânără de 22 de ani, din Târnova, pasageră în autoturism. Conducătoarea auto a fost resuscitată aproximativ 45 minute, ulterior fiind declarat decesul. Mecanicul de locomotivă a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor și cauzelor producerii accidentului rutier” – au transmis reprezentanții IPJ Arad.

Tânăra era membră a organizației USR Târnova. Colegii i-au adus un ultim omagiu: „Cu durere în suflet anunțăm trecerea în neființă a tinerei noastre colege Cociuba Alice, printr-un tragic accident. Va rămâne în inimile noastre, veșnică amintire! Dumnezeu s-o odihnească în Împărăția Lui! Condoleanțe familiei greu încercate!”.

„Draga mea prietenă Alice Cociuba câte momente frumoase am petrecut împreună, dar acum ai plecat. Nu te voi uita niciodată! Dumnezeu are acum grijă de tine copile cu suflet mare”, a transmis o prietenă.

foto: Aradon

Urmărește-ne pe Google News
Ce spune un grec mutat în România despre românce: „Poate nu sunt cele mai frumoase din lume, dar...”
GSP.RO
Ce spune un grec mutat în România despre românce: „Poate nu sunt cele mai frumoase din lume, dar...”
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Playtech.ro
PRINSĂ în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia și...
Variola maimuţei: cât de letală este boala care se răspândeşte tot mai rapid în lume
Observatornews.ro
Variola maimuţei: cât de letală este boala care se răspândeşte tot mai rapid în lume
Horoscop 21 mai 2022. Fecioarele sunt chemate, fie că vor, fie că nu, să facă un pas în față, să arate ce pot în cadrul echipei
HOROSCOP
Horoscop 21 mai 2022. Fecioarele sunt chemate, fie că vor, fie că nu, să facă un pas în față, să arate ce pot în cadrul echipei
O femeie a fost bătută cu sălbăticie de un bărbat furios, într-un supermarket din Maramureș
Știrileprotv.ro
O femeie a fost bătută cu sălbăticie de un bărbat furios, într-un supermarket din Maramureș
VIDEO | O sportivă rusă a avut un discurs şocant chiar în faţa lui Vladimir Putin. Episodul a făcut înconjurul lumii
Orangesport.ro
VIDEO | O sportivă rusă a avut un discurs şocant chiar în faţa lui Vladimir Putin. Episodul a făcut înconjurul lumii
Deea Codrea: „Sustenabilitatea vine atunci când te cunoști“
PUBLICITATE
Deea Codrea: „Sustenabilitatea vine atunci când te cunoști“