Mânat probabil de vremea frumoasă de afară, acesta s-ar fi dezbrăcat și a intrat să înoate, deși acest lucru este interzis. Martorii nu l-au mai văzut înotând, iar unul dintre ei a alertat serviciul de urgență 112. Veniți prompt, pompierii nu au mai avut ce face decât să recuperze din apă cadavrul bărbatului. Acesta a fost identificat, iar familia sa, anunțată.

Cadavrul va fi transportat la Institutul de Medicină Legală, pentru stabilirea cu exactitate a cuzei morții. Totodată, polițiștii de la Morți Suspecte din  cadrul Serviciului Omoruri au preluat cazul.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.