Un nou cutremur a avut loc în Vrancea, al treilea din ultimele 24 de ore. Seismul s-a produs noaptea trecută, la ora 3:11, la o adâncime de 102 kilometri. Intensitatea cutremurului a fost de 2,1 pe scara Richter, potrivit Institutului Naţional pentru Fizica Pământului (INFP).

Cele mai apropiate oraşe de epicentrul seismului sunt Odobești (33km), Panciu (35km), Onești (42km), Focșani (47km) și Târgu Ocna (49km).

Este al treilea cutremur care are loc în zona seismică Vrancea în ultimele 24 de ore. Vineri, la ora 8:25, s-a produs un seism cu magnitudinea de 3,3 grade pe scara Richter, în judeţul Buzău, la o adâncime de 142 de kilometri. Tot vineri, la ora 16:59, a avut loc un cutremur de 2,8 grade pe scara Richter, în aceeaşi zonă, la o adâncime de 129 de kilometri.

Citeşte şi: VIDEO/ Inspirat de un dragon, englezul John s-a mutat în România pentru a jongla cu focul: “E mult talent aici, dar nu sunt bani”

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.