Accidentul s-a produs în jurul orei 12.30, iar polițiștii de la Brigada Rutieră au fost sesizați, 5 minute mai târziul, prin apel la numărul de urgență 112.

Șoferul și vatmanul au fost testați cu aparatul etilotest. Rezultatele au fost zero.

Potrivit IPJ Brăila, șoferul nu s-a asigurat la efectuarea schimbării direcției de mers la stânga: „În urma evenimentului, nu au fost răniți. Au rezultat doar pagube materiale”.

Brăileanul de 36 de ani a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 1.485 de lei și s-a ales cu permisul suspendat pe o perioadă de 90 de zile.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.