Cei doi copii n-au mai suportat căldura de afară și au plonjat în bazinul fântânii arteziene situată pe unul dintre bulevardele principale ale orașului Galati. Cei doi s-au jucat și s-au distrat, ca și cum ar fi fost la ștrand. Un trecător amuzat de joaca lor i-a filmat și chiar i-a întrebat dacă este frumos la ”aqua parc”-ul impriovizat de ei în fantana. După ce s-au răcorit bine, cei doi, uzi din cap până în picioare, au părăsit ineditul loc de joacă.

Meteorologii au anunțat că urmează zile caniculare, cu temperaturi care ajung până la 37 de grade Celsius la umbră, iar medicii ne sfătuiesc să nu ieșim din casă în în orele în care soarele este cel mai puternic. Astăzi vremea va continua să se încălzească, devenind deosebit de caldă, local în jumătatea de sud a ţării şi pe arii mai restrânse în rest. Astfel, temperaturile maxime se vor încadra între 24 şi 32 de grade, uşor mai ridicate în extremitatea de sud-vest.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.