De asemenea, o femeie și-a pierdut viața în urma incidentului, corpul ei fiind găsit sub dărâmături. Printre victime se află şi un bărbat de 77 de ani care a murit la scurt timp după ce a ajuns la spital.

Alte șapte persoane au fost rănite, printre care și unul dintre pompierii care a acționat la fața locului. Bărbatul a fost lovit de o placă de beton, potrivit digi24.ro.

În imaginile apărute pe Facebook după deflagrație, se poate vedea cum în blocul care nu este racordat la rețeaua de gaze se află o gaură imensă provocată de explozie.

Încă nu sunt cunoscute toate pagubele provocate de deflagrație, dar cel puțin trei apartamente au fost distruse și mai multe mașini au fost lovite de bucățile desprinse din imobil. Locatarii au fost evacuați și cazaţi peste noapte la primăria de sector.

Sursă foto principală Facebook.


EXCLUSIV / Ion Duduianu a făcut infarct de supărare că i-a fost respinsă eliberarea. Familia i-a făcut priveghe de faraon, cu cort pe stradă și maneliști


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.