Giga TV revoluţionează ştirile sportive cu o fotbalistă şi-un arbitru | FOTO

Ionela Ţăranu (25 de ani) este noua vedetă a ştirilor sportive de la Giga TV. Începând de marţi dimineaţă, ea prezintă jurnalul de sport, în cadrul matinalului de la 6:00 la 9:00, alături de Constanţin Opriş (24 de ani). Cu Ionela, fostă jucătoare de fotbal, şi colegul ei, fost arbitru, Giga TV speră să revoluţioneze piaţa ştirilor sportive din România şi să-l determine şi pe Petrică să schimbe canalul. Ionela a vorbit în premieră despre cum e să lucrezi la televiziunea deţinută de ”Pinalti” într-un interviu în exclusivitate pentru cititorii Libertatăţii.

Libertatea: Cum ai ajuns să prezinţi ştirile sportive la Giga TV?
Ionela Ţăranu: Am intrat în această branşă de puţin timp. La început am prezentat ştirile la radio, după aceea am fost propusă să prezint jurnalul de sport la postul 1TV, din Piatra Neamţ. La scurt timp am fost cooptată în echipa Giga TV.

Te consideri norocoasă că ai ajuns aici?

Este ceea ce mi-am dorit. Sper să stau cât mai mult.

Ştii tot ce mişcă în sport?
Mai am multe lucruri de învăţat, dar cu ajutorul echipei din spatele camerelor de filmat voi ajunge să ştiu tot despre sport, şi nu numai.

Care sunt atuurile ca să ţii telespectatorii cu ochii aţintiţi?

Mizez foarte mult pe calitatea informaţiilor transmise. Sunt sigură pe mine, transmit exact mesajul pe care telespectatorul vrea să-l audă.

Ai practicat vreun sport?
Am jucat fotbal în echipa feminină din Piatra Neamţ. Asta se întâmpla când eram în liceu, în clasele a-X-a şi-a XI-a. Şi acum am echipamentul acasă.

Ai grijă, te verificăm, răspunde repede pe ce post joacă Bănel la St. Etienne?
Mijlocaş, mijlocaş dreapta.

Defecte?
(râde)
Să le zic doar pe primele 20?

Cum îţi petreci timpul liber?
Încerc să îmbin utilul cu plăcutul. Mă documentez zilnic, citesc presa de specialitate şi sunt la curent cu toate evenimentele majore din sport.

Ce ne poţi spune despre viaţa ta personală?
Hmm, sunt căsătorită cu munca! N-am timp de prieten. Am "prins" acest tren şi nu vreau să dezamăgesc. Îmi dedic toată atenţia asupra carierei.

Şi-n final, cu ce echipă ţii?
Echipa naţională, evident, şi cu o echipă de club, bineînţeles, Ceahlăul Piatra Neamţ!

Ionela prezintă alături de "Adi Mutu"

Coleg cu Ionela la pupitrul ştirilor sportive, Constantin Opriş este fost arbitru la nivelul diviziei D. Fost participant în emisiunea "Vaporul iubirii", difuzată de Antena 1, acolo unde a fost şi iubitul Danielei Crudu, Constantin speră să atragă în faţa micilor ecrane împătimitele sportului rege: "Mizez pe ajutorul echipei din spate să atragem câţi mai mulţi telespectatori şi chiar pe iubitoarele de fotbal. Sunt în această branşă de patru ani. Am fost şi arbitru, la nivelul diviziei D, iar lumea mă striga "Adi Mutu", pentru că semăn izbitor de bine cu starul Cesenei".

În prezent, postul poate fi recepţionat de abonaţii reţelelor de cablu Dolce, RDS şi chiar UPC.

Votează articolul!

micapublicitate.ro
 
ziare powered by Distinct New Media