Elan Schwartzenberg, la paradă cu cinci maşini

Litoralul românesc a devenit un salon automobilistic în aer liber, pe lângă cele mai noi modele de bolizi apărute de curând pe piaţa auto, în parcările hotelurilor putând fi admirate şi multe limuzine şi maşini de colecţie. Miliardarul Elan Schwartzenberg a făcut senzaţie la întrecerea automobilelor de epocă, din cele 20 de maşini participante, cinci fiind ale lui. Turiştii şi-au sucit gâturile ieri în parcarea hotelului Vega d

Litoralul românesc a devenit un salon automobilistic în aer liber, pe lângă cele mai noi modele de bolizi apărute de curând pe piaţa auto, în parcările hotelurilor putând fi admirate şi multe limuzine şi maşini de colecţie. Miliardarul Elan Schwartzenberg a făcut senzaţie la întrecerea automobilelor de epocă, din cele 20 de maşini participante, cinci fiind ale lui.

Turiştii şi-au sucit gâturile ieri în parcarea hotelului Vega din Mamaia. Aici au fost expuse câteva dintre maşinile de epocă ce participă la Exotic Car Show, manifestare care a început ieri şi se termină mâine.

Elan Schwartzenberg, cunoscut iubitor al fenomenului, a făcut senzaţie cu maşinile sale, una dintre ele, un Ford T (fabricat în 1926), fiind deja “înnobilat” de primarul Radu Mazăre cu titlul de cel mai bătrân automobil din ţară. În plus, el a mai pus pe asfalt şi alte patru bijuterii: un Triumph Spitfire, un Mercedes 250S, un Ford Mustang, precum şi un Chevrolet Apache.

Bijuteria aceasta aparţine hotelului Vega

Acest Excalibur Phaeton, din 1980, care valorează 50.000 €, este proprietatea hotelului de cinci stele Vega din Mamaia. De reţinut faptul că doar 27 de exemplare ale acestui model au fost produse în anii ’80

4054-159818-bijuteria.jpg

Votează articolul!

micapublicitate.ro
 
ziare powered by Distinct New Media