EXCLUSIV/ După ce a cunoscut celebritatea la nivel internațional, Dony lucrează într-un studio de înregistrăriVotat drept  cel mai sexy solist în clasamentele adolescenţilor pe 2010, fostul solist al trupei Refflex ce a reputat succese ca ”Temptation”, ”Moonlight” ori ”Hot Girls” alături de Elena Gheorghe, melodii ascultate în zeci de țări în perioada 2010, Dony, care împlinește luna viitoare 36 de ani, lucrează din spatele mixerului din studio cu alți artiști în speranța că noile sale melodii vor prinde putere prin vocile altora. Descoperit de Viorel Sipoș de la 3 Sud Est, Dony, pe numele său Cornel Donici, a lucrat o perioadă, după ce piesele sale nu s-au mai auzit, în studioul lui Laurențiu Duță.

Dony lucrează într-un studio de înregistrări din Constanța

Apărut de niciunde, ajuns în multe clasamente muzicale europene și din Asia, între 2009 și 2013 brașoveanul Dony a fost un star autentic, cu fani pe mai multe continente. Din nefericire, Dony s-a întors de unde a plecat, dintr-un studio de înregistrări din Constanța,  povestea sa fiind păstrată de tablourile cu interviurile din acea perioadă de glorie. Asemeni lui, cu poveste scrisă la comun a mai multor vedete de ”câteva sezoane”, s-au întors la anonimat Morris, Xonia, Alex Underbase, Nick Kamarera, Alex Mica, Narcotic Sound, Mossano, Roller Sis ori Edward Maya.

 

EXCLUSIV/ După ce a cunoscut celebritatea la nivel internațional, Dony lucrează într-un studio de înregistrări

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.