Astfel, dacă astăzi s-a descurcat foarte bine la capitale, telespectatorii au fost surprinşi să afle definiţia dată de Andreea vegetaţiei. „Vegetaţia înseamnă mâncare”, a  spus Tonciu. După ce a ascultat precizarea profesorului care i-a explicat că vegetaţia se referă la plante, ea s-a repliat rapid: „Păi da, şi animalele nu mănâncă plante? Deci vegetaţia e mâncare”, a spus Tonciu, la Happy Hour.
Întrebată şi despre mările care se învecinează cu România, Andreea a comis-o din nou. „Cu doar două mări se învecinează România, Marea Egee şi Marea Mediterană”, a spus Tonciu, spre uimirea profesorului ei. Până la urmă, ea a înţeles mai bine întrebarea şi a răspuns corect: „Aaaaa, în România avem Marea Neagră”, s-a corectat ea.
Lovitura a fost dată însă la final. În timpul testului final din pariul cu Măruţă, Tonciu a dat-o în bară la a noua întrebare din cele zece puse de realizator. „Oraşul Târgu Jiu se află în judeţul Cluj Napoca”, a spus Tonciu, în văzul a milioane de români. Pentru că a pierdut pariul cu Măruţă, Andreei i-a fost tatuată harta României pe spate, iar realizatorul TV a scăpat astfel de interpretarea unei piese de-ale soţiei sale.
Andreea Tonciu este o vedetă din România, model și fostă asistentă TV. De ani întregi ține primele pagini ale ziarelor datorită relației cu fotbalistul Nicolae Mitea de care s-a despărțit și cu care s-a împăcat de câteva zeci de ori.
Vezi daca a castigat Andreea Tonciu pariul cu Maruta pe happyhour.protv.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.