Nicoleta Luciu a afla despre această școală încă de anul trecut, prima dată când s-a gândit să-și înscrie băiatul, însă, spune ea, nu au mai fost locuri.
”Eu am vrut să îl înscriu pe Zsolt jr încă de anul trecut, dar n-au mai fost locuri. În acest an, când împlineşte cinci ani, va începe să studieze la această şcoală. Până atunci însă, am venit să văd eu despre ce e vorba”, a mărturisit Nicoleta Luciu, conform ”ring”.
Andreea Marin este o altă vedetă care fetița înscrisă la școala turcă, ceea ce înseamnă că Zsolt junior și Violeta se vor întâlni pe holurile instituției. Fsta ”zână” a surpizelor a povestit cuma ajuns la decizia de a-și lăsa micuța pe mâinile cadrelor didactice de aici.
„La baza acestei alegeri este o întâmplare: în anul dinainte ca ea să meargă la grădiniţă, am fost invitată ca ambasador UNICEF la această şcoală pentru a mi se înmâna un cec de 5.000 de euro, bani adunaţi de copiii din şcoală prin vânzarea obiectelor create chiar de ei în scopul sprijinirii copiilor din Haiti după dezastrul de acolo. Am descoperit şcoala, sistemul de învăţământ evoluat, elevii isteţi care mi-au luat un interviu în engleză care m-au lăsat mască. Atunci mi-am spus: aşa mi-aş dori să devină şi fetiţa mea. A fost o decizie spontană”, spunea Andreea Marin la începutul lunii februarie, conform ziarului „ring”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.