Pentru câteva clipe, în faţa casei lui Adrian Năstase s-a aflat fostul mare tenisman, Ilie Năstase. Primul număr 1 din istoria ATP a trecut rapid prin faţa imobilului care i-ar putea aduce condamnarea lui fostului premier.
În dosarul Zambaccian, Adrian Năstase este cercetat pentru fapte de corupţie, iar sentinţa ar putea fi dată luni de judecătorii ICCJ. În primă instanţă, fostul premier a fost condamnat la trei ani de închisoare cu suspendare pentru şantaj, fiind achitat pentru luare de mită.
Fostul preşedinte al PSD este acuzat în acest caz că că, în perioada 2002 – 2004, în calitate de premier, ar fi primit, în mod direct şi prin intermediul soţiei sale, Dana Năstase, foloase necuvenite în valoare de aproximativ 630.000 de euro la cursul de schimb 2002/2004.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.