Alina Sorescu și soțul ei nu s-a grăbit să își creștineze copila, preferând să organizeze în detaliu evenimentul pentru toamnă. “Ne-am gândit să o botezăm pe Ana Raisa la toamnă. La noi oricum toate evenimentele importante au avut loc primăvara sau toamnă, niciodată vara. Sunt temperaturi prea mari vara și mulți prieteni sunt plecați în concediu”, a declarat, pentru Libertatea, Alexandru Ciucu în luna iunie.

Alina Sorescu și Alexandru Ciucu au trimis invitațiile la botez

După ce au făcut un sondaj printre prieteni și au aflat perioada în care aceștia ar fi disponibili pentru a le fi alături la fericitul eveniment, cântăreața și designerul au căzut de acord ca botezul să aibă loc pe 18 septembrie.

alexandru-ciucu-alina-sorescu-sardinia.jpg

Alina Sorescu si Alexandru Ciucu

Au antamat localul, au stabilit meniul și au făcut invitațiile, pe care între timp le-au împărțit persoanelor dragi, solicitând  confirmări, tocmai pentru a ști exact numărul invitaților la botezul Anei Raisa.
Designerul și cântăreața au celebrat nunta în septembrie 2010, iar în luna mai 2014, cuplul și-a creștinat prima fetiță, pe Elena Carolina, având aproape prietenii și rudele. Prin urmare, luna viitoare, Ciucu și Sorescu vor va o petrecere de zile mari, prima de altfel în cinstea celei de-a doua lor fetițe.

Citește și:

EXCLUSIV / Motivul pentru care Alina Sorescu și Alexandru Ciucu își botează fiica la toamnă

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.