ACTUALIZARE 17.00. Kayserispor, echipă antrenată de Marius Șumudică și la care evoluează Cristi Săpunaru, Fernanrdo Boldrin, William de Amorim și Silviu Lung jr., a plecat neînvinsă de pe terenul lui Goztepe, într-un meci din etapa a 19-a a campionatului Turciei. S-a terminat 1-1, la finalul unui duel pe care Kayserispor l-a încheiat în 10 oameni. Silviu Lung jr a fost titlular, De Amorim a intrat pe teren în minutul 65. Formația lui Șumudică a deschis scorul în minutul 20, prin Badji. Gazdele au egalat în minutul 72, prin Bingol. Situația s-a complicat pentru Kayserispor patru minute mai târziu, când Kana-Biyik a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. Șumudică și-a întărit defensiva prin introducerea lui Săpunaru și până la final niciuna dintre echipe nu a mai reușit să marcheze iar duelul s-a terminat la egalitate 1-1. Cu această remiză, trupa lui Șumudică a ajuns la 31 de puncte, după 19 meciuri, și rămâne momentan pe poziția a 5-a în Turcia, la 5 puncte în spatele lui Beșiktaș, formația clasată pe locul 4.

Stancu, titular la oaspeţi, a marcat în minutul 13. Pentru gazde au înscris Karaca ‘45+1, Fernandes 59 şi Akbaba 62.

Bogdan Stancu a jucat până în minutul 82, iar celălalt român de la Bursaspor, Gheorghe Grozav, care a fost şi el titular, a rămas pe teren până în minutul 61.

În acest sezon, Bogdan Stancu a evoluat în 20 de meciuri oficiale pentru Bursaspor, dintre care 19 au fost în campionat, iar în 18 a fost titular, marcând șase goluri. Bursaspor nu a mai castigat in ultimele cinci meciuri de prima ligă turcă.

Stancu joacă la Bursaspor din ianuarie 2017, după transferul de la Genlerbirligi.

Bursaspor ocupă locul 9 în clasament, cu 25 de puncte, iar Alanyaspor este pe 12, cu 21 de puncte. Lider este Istanbul Başakşehir, cu 39 de puncte.

Țara în care Ilie Dumitrescu a refuzat să meargă, indiferent de câștigul financiar: "Nu poţi să stai cu o femeie de vorbă. Nu poţi să faci nimic"
Prinsă în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia
"Mami, vino să mă salvezi!" Mesajele sfâșietoare ale unei fetiţe de 11 ani din Vaslui. A fost violată, ameninţată şi tăiată cu un cuţit de tatăl ei
Horoscop 12 mai 2021. Leii au acces la alt fel de informații, poate chiar unele cu totul noi pentru ei