Llorente a fost aproape de deschiderea scorului, la lovitura de cap din minutul 3. După câteva secunde, Tevez a reușit al zecelea său gol din acest sezon, de la marginea careului mic, dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

Ekdal putea egala, la lovitura de cap din minutul 8, dar Vidal a dublat avantajul oaspeților, cu o execuție superbă, din afara cerului de 16 metri.

În repriza secundă, Llorente a dus scorul la 0-3, după o pasă primită de la Pirlo (50). Rossettini a reușit golul de onoare pentru gazde, în minutul 65, după ce a reluat, cu capul, centrarea lui Cossu din lovitură liberă.

Pereyra (77) și Morata (86) au irosit ocazia să refacă diferența de trei goluri. Juventus învinge cu 3-1 și reușește a cincea victorie consecutivă pe terenul celor de la Cagliari.

VEZI AICI GOLURILE PARTIDEI CAGLIARI – JUVENTUS

În cea de-a doua partidă de joi, din etapa a 16-a, Napoli a învins Parma, cu 2-0.

Juventus și Napoli au disputat joi partidele din campionat, deoarece se vor întâlni, luni, în Supercupa Italiei.