Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Dragoș Grigore, căpitanul naționalei de fotbal a României, a trăit o umilință maximă în Qatar / GALERIE FOTO&VIDEO

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Joi, 22 decembrie 2016, 10:01

Dragoș Grigore, căpitanul naționalei de fotbal a României, a trăit o umilință maximă în campionatul din Qatar. Cu tricolorul integralist în centrul defensivei, formația Al Sailiya a fost demolată de Al Wakrah, în deplasare, scor 1-5.

Echipa lui Dragoș Grigore a avut o primă repriză de coșmar, încasând toate cele cinci goluri în 42 de minute. Au marcat M. Moutouali (2, penalty), Mahir Yousef (10), P. Zeballos (15), Mahir Yousef (20, 42), respectiv Faouzi Aaish (61, penalty).

Dragoș Grigore, căpitanul naționalei de fotbal a României, a fost făcut ”avion” la două goluri.

Al Sailiya se află pe locul 9, cu 12 puncte, după 13 etape, la trei puncte de ultimele două clasate, Al Kharitiyath și Al Mu’aidar, care au un meci mai puțin.

După ce s-a spus că au divorțat, Reghe rupe tăcerea. Ce s-a întâmplat, de fapt, între Anamaria Prodan și Alexa: "Nu mi-a plăcut..."