Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal > Fostul petrolist Hamza a făcut spectacol în liga a doua din Turcia. A marcat două goluri în prelungiri | VIDEO

Fostul petrolist Hamza a făcut spectacol în liga a doua din Turcia. A marcat două goluri în prelungiri.

Tunisianul Hamza Younes, ajuns din această vară, după despărțirea de Xanthi Skoda, în liga a doua turcă, la Erzurumspor, a făcut senzație în ultimul meci.

Fostul petrolist Hamza a făcut spectacol în liga a doua. A întors senzațional scorul

Fostul petrolist Hamza Younes a fost eroul formației BB Erzurumspor în partida de ieri cu Balikesirspor, câștigată de gazde cu 4-3, după ce oaspeții au avut 2-0 și 3-1.

După două etape, Erzurumspor, formație la care a mai evoluat și Florin Prunea, e pe locul 3, cu 4 puncte.

În echipa gazdă au mai jucat și au fost integraliști foștii jucători din Liga I Mansaly Boubacar (ex-Dinamo și ex-Astra) și Jasmin Trtovac (ex-Gaz Metan).